facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

Guild Wars 2Změny k 15.10.2013

Guild-Hall Stream

Změny k 15.10.2013

Sice jsem nestihl kvůli nedostatku času sepsat Patch Notes, jak se snažím aby bylo zvykem... Ale zkusím Vám alespoň sepsat / ukázat asi dvě nejdůležitěší změny, na které většina komunity čeká snad od vydání Guild Wars 2. A tím myslím konkrétně funkční popisky traitů a skillů tak, jak se ovlivňují a jaké bonusy si vzájemně dávají a přehlednější combat díky smysluplné úpravě ukazatele Condition poškození....

Skill / Trait Tooltips změna

burst-masteryJednou z hlavních změn tohoto patche bylo přidání popisků ke Traitům a jejich propojení / vliv na skilly.

Tuhle feature určitě ocení nejen Theorycafteři, ale vlastně všichni kteří přemýšlí nad novým buildem či úpravou stávajicího. Pokud mám mluvit za sebe, vždy když jsem se snažil udělat změnu v buildu k lepšímu a nebo se snažil přijít s novým buildem, nejvíce času jsem věnoval dohledáním toho, jak daný trait opravdu funguje a jaké hodnoty vlastně přidává. Tyhle informace jsou sice většinou vypsány na GW2 Wikipedii, ale ruku na srdce... na wiki bohužel nejsou vždy aktuální popisky a kolikrát nezbylo nic jiného, než samotnou změnu otestovat a sledovat hodnoty... nebo věnovat další čas u "Strýčka Googla".

Další skvělou novinkou od ArenaNetu je i propojení informací a vlastně i úprava popisku na skillu podle toho, jak ho upravuje Vámi vybraný Trait. Myslím si, že více než dostačujícím příkladem může být například "Cleansing Ire" u Warriora nebo "Soul Makrs" u Necromanta.

 

Cleansing Ire

Tenhle trait je jedna z "novinek", která vrátila Warriora zpět do hry v jednom z posledních patchů ve hře. V podstatě Vám odstraní za každý bar adrenalinu jednu kondici a jeho nejlepší využití vůbec je pravděpodobně s Longbowem a pak s Hammerem. Pokud tedy použijete Váš Burst skill při třech barech Adrenalinu, sundá Vám 3 Condition efekty na Vás. Tohle bylo jasné každému hráči po přečtení skillu, ale nyní to máme konečně i sepsané / propojené ve hře samotné.cire

Jak vidíte, Cleansing Ire má svůj vlastní informativní popisek, který je propojený a barevně zvýrazněný na Burst skillu... a zároveň mění svou hodnotu podle toho, kolik těch barů Adrenalinu vlastně máte k dispozici pro použití skillu.

 

smSoul Marks

Soul Makrs je jeden z nejužívanějších "Life Force Generátorů" u drtivě většiny Necromantů, kde z každé aktivované Marky máte 3% Life Force. Říkám drtivé většiny a ne všech, protože se sem tam vyskytně někdo, kdo buď nepoužívá tento Trait a nebo nepoužívá Staffku samotnou. Ve své podstatě je to celkem dost silný Trait díky kterému máte vždy dostatek Life Force alespoň pro execute Vašeho instatního Fearu. 

 

 

Condition Damage "ukazatel"

Další a zřejmě asi i jednou z prvních pořádných změn k přehlednějšímu Combatu je změna, kterou prošli Condition damage ukazatele poškození. Condition classy znají tu situaci, kdy při "nasázení" několik AoE popřípadě použití skillu jako je Epidemic většinu obrazovky pohltili málá čísilka nad vším, co nepatřilo k Vašemu teamu. Bylo to celkem otravně, tedy alespoň pro mě a ztěžovalo to i sledování / počítání toho, kolik vlastně jakou kondicí dáváte damage.

smTypický příklad toho, co jsem pospsal je Bleed. Bleed je jednou z nejběžnějších konidcí ve hře a jako jediný se spolu s Tormentem stackuje jejich damage podle počtu Stacků kondice samotné. Tedy, pokud jste měli na targetu celkem 6 stacků Bleedu, každou vteřinu vyskočilo 6 překrývajících se čisel s hodnotou poškození které dáváte. Pokud na cíly byly i jiné kondice, těch 6 ukazatelů se navíc ještě překrývalo s nimi.

Díky této úpravě je na cíly pouze tolik číselných ukazatelů, kolik má target kondic a není to ovlivněno počtem stacků od každé.

K tomu je navíc každé sečtené poškození opatřeno navíc ještě i ikonkou podle typu, aby bylo jasné a přehledné který Condition efekt to je.

Na obrázku vlevo je vidět několik druhů Condition efektů a jejich zobrazení po úpravě v posledním patchy.

 

 

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

Hearthstone Facebook komunita

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru. Číst dál...