facebook 100x100

youtube 100x100

twitch 100x100

twitter icon 100x100

steam

 

 

O GUILD-HALL.CZJak vznikl Guild-Hall.CZ

MédiaGuild-Hall týmyStarcraft 2 týmy a hráčiFinalisté WCS 2013: EG_Jaedong

Guild-Hall Stream

Poslední příspěvky fóra

Finalisté WCS 2013: EG_Jaedong

  • 2 – 3 vs. Stardust.
  • 0 – 4 vs. Polt.
  • 1 – 3 vs. HyuN.
  • 0 – 4 vs. Bomber.

Čtyři, čtyři druhá místa z velkých turnajů.

A nyní na konci tohoto roku, který byl pro Jaedonga celý o termínech jako "téměř", "měl by" a "co kdyby", je Jaedong zpět s další šancí na to, získat konečně celkové vítězství velkého turnaje v StarCraft 2. Po čtyřech těsných finále je z JD cítit zoufalství, a nebo spíš publikum jej cítí pro něj, protože to nebyl jen rok 2013 co je JD bez trofeje.

 

jaedong

 

Vraťme se do roku 2010. Je pozdní leden v koreji a právě se koná finále NATE MSL (MBCGame Starcraft league), které se dá považovat za jedno z největších v Brood War vůbec. Postavení hvězd bylo příznivé a dva nejlepší hráči generace se poprvé utkají ve finále velkého turnaje.

 

Jaedong je Tyran Brood War éry od roku 2007. Se svými čtyřmi tituly a dovedením svého týmu až k vítězství v Proleague, je už nyní považován za jednoho z nejlepších hráčů, co kdy tuto hru hráli. Jeho styl je zosobnění zběsilosti - jen pár jedinců je schopno odolávat jeho neúprosné agresi.

 

Flash je vyvoleným. Nejmladší šampión OSL a eso KT Rolster je bez debat považován za nejlepšího Terrana na planetě. Jeho macro styl je tak efektivní a neochvějný, tak že ho mnozí přirovnávají ke stroji. Očekává se od něj, že povede Terrany na mnoho let to předu.

 

Tento epický souboj titánů zajisté vyústí v neuvěřitelné hry a momenty, které si budeme navždy pamatovat.

A opravdu sérii si pamatujeme, ale tak trochu v jiném světle.

 

Po prvních dvou mapách je stav 1-1 a začíná se na mapě Odd-Eye, mapa kterou JD nemá v TvZ rád. Jaedong úspěšně provede riskantní build 3hatch před poolem a připravuje se tak na výhru v late game. Flash však započne celkový útok, před tím než bude pozdě, ale Jaedong se pokaždé tak tak ubrání.

Pak, uprostřed rozhodující bitvy, přišel výpadek proudu, díky špatné připravenosti pořadatelů.

 

A protože v té době nebylo možno restartovat hru s replaye, je nyní na rozhodčích zda hru restartují, a nebo určí vítěze. V tomto jednom z nejkontroverznějších okamžiků rozhodčí rozhodnou ve prospěch Jaedonga, se stanoviskem, že Flashi už docházely síly a Jaedong by jej v late game převálcoval.

Jaedong uzavřel sérii 3-1 a získal tak svůj pátý titul. Pátý a poslední.

 

Jaedong se účastnil dalších osmi velkých turnajů před koncem éry Brood War v koreji a třikrát se probojoval až do finále, ale vždy byl nakonec poražen svým rivalem Flash.

 

Nyní ale zpět do přítomnosti. Jaedong je teď skoro čtyři roky bez titulu s tím, že jeho poslední je zastíněn onou nešťastnou situací. Po přechodu na novou hru se navíc rok trápil s adaptací a vykazoval jen průměrné výsledky. V jednu chvíli to vypadalo, že JD snad pověsí kariéru na hřebík.

 

 

Pomalu, ale jistě se však Jaedong dostal zpět do formy a místy připomíná onoho Tyrana z Brood War. Vynikající micro mutalisků v souboji s MC na Season 2 finals. Nemilosrdná odveta proti StarDust v semifinále DreamHack Bucharest. Toto jsou momenty, která nás ujišťují, že oheň stále hoří. Jeadong z řady hvězd poslední generace přežil (Bisu a JangBi skončili, Stork, Fantasy a Flash stále hledají svou formu), aby nesl jejich odkaz do WCS Finals.

 

Mezi Jaedongem a zbytkem hráčů v turnaji je základní rozdíl. Není jako Bomber, nebo MC, kteří zahodili svou minulost a vypracovali se znovu jako šampióni. Není jako MMA, nebo Maru co jen co se rozkoukali v Brood War, tak přišel SC2. Není jako INoVation, nebo Soulkey pro které Brood War skončil dřív než si uvědomili svůj potenciál. A není ani jako TaeJa, nebo Polt, kteří začali v StarCraft 2 s čistým štítem.

 

Narozdíl od ostatních hráčů, Jaedong již byl na absolutním vrcholu. Pro Jaedonga není WCS Finals snahou o znovuzrození, nebo splnění si celoživotního snu. Tady jde o navázání vlády, která byla přerušena v roce 2010.

 

Jaedong na Blizzconu hledá příležitost vynahradit si tento ztracený čas.

 

Původní článek

Neregistrovaní uživatelé nemohou postovat komentáře.

SC2 facebook komunita

Heroes of the Storm Facebook komunita

X-Zone nabídka:

PLAYZONE.CZ

PLAYZONE.CZHerní portál PLAYzone.cz byl spuštěn 9. září 2009 jako pokračovatel serveru United-Games.cz. V současnosti navštíví zpravodajský portál PLAYzone.cz měsíčně více než 350 tisíc čtenářů. Číst dál...

ESL

ESLESL je jedním z největších provozovatelů turnajů a profesionálních lig. Především v Evropě se těší velké oblibě. Na těchto stránkách si po vytvoření účtu můžete okamžitě začít domlouvat zápasy, zůčastňovat se lig a turnajů. Číst dál...

Team Speak 3 server

Team Speak 3Team Speak 3 server připravený pro použití. Celkem 500 slotů je k dispozici na GUILD-HALL.CZ serveru.Číst dál...